VVD logo

VVD pieprasa paskaidrojumus par Engures ostas padziļināšanas darbiem

29.07.2019 Ventspils reģionālā vides pārvalde (reorganizēta ar 01.11.2020.)

Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālā vides pārvalde (RVP) šodien ir uzaicinājusi Engures ostas pārvaldes pārstāvi sniegt paskaidrojumus par nedēļas nogalē veiktajiem ostas padziļināšanas darbiem, kas izraisīja satraukumu Engures pludmalē brīvdienas pavadīt sabraukušajos atpūtniekos.

Vakar, 28.jūlijā sociālajos tīklos izplatītajā video bija fiksēts, ka no caurules pludmalē nonāk melna masa. Vides inspektors, aizbraucot uz pludmali, pārliecinājās, ka tās ir gultnē ilgstoši uzkrājušās smiltis, kas sajaukušās ar dūņām un samešiem, un apdraudējumu videi un iedzīvotājiem nerada.

VVD šā gada 4.janvārī projektētā dziļuma darbu atjaunošanai Engures ostas pārvaldei izsniedza tehniskos noteikumus. Tajos ietvertas vides prasības , kas jāievēro darbu veikšanas laikā. Noteikumi paredz, ka padziļināšanas darbi jāveic tā, lai maksimāli novērstu izraktās grunts nonākšanu ūdenī. Lai noskaidrotu, kāpēc tas nav izdarīts, šodien uz VVD Ventspils RVP sniegt paskaidrojumus uzaicināts Engures ostas pārvaldes pārstāvis.

VVD uzdos darbu veicējam arī izvietot informatīvus plakātus darbu veikšanas vietās, lai informētu iedzīvotājus par notiekošo.

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 24.05.2024