VVD logo

VVD: SIA “”Ventspils nafta” termināls” operatīvāk jāreaģē, kad “e-degunu” rādījumi pārsniedz normu

29.07.2019 Ventspils reģionālā vides pārvalde (reorganizēta ar 01.11.2020.)

29.jūlijā Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālā vides pārvalde (RVP) saņēma 18 sūdzības no Ventspils iedzīvotājiem par naftas produktu smakām pilsētā. Vides inspektori apsekoja visas teritorijas, kurās bija jūtama smaka, un konstatēja, ka sūdzības ir pamatotas. Arī divas no “e-degunu” monitoringa stacijām uzrādīja ļoti augstu smaku koncentrāciju.

Vides inspektori devās pārbaudēs uz ostas uzņēmumiem un noskaidroja, ka laikā, kad “e-degunu” monitorings uzrādīja augstas smaku koncentrācijas un tika saņemtas sūdzības, SIA “”Ventspils nafta” termināls” no tankkuģa uz rezervuāru parku pārsūknēja jēlbenzīnu. Jēlbenzīna izgarojumi pa rezervuāra elpošanas vārstiem nokļuva vidē.

Pārbaudes laikā vides inspektori uzņēmumam uzdeva pārskatīt un papildināt uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumus situācijām, kad pārsniegti “e-degunu” rādījumi un saņemtas sūdzības par smakām.

Uzņēmumam līdz 2.augustam ir jāiesniedz VVD Ventspils RVP paskaidrojumi par veiktajām kravas operācijām un pasākumiem smaku emisiju samazināšanai.

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 12.04.2024