VVD logo

Kopīgi ar kolēģiem no Valsts policijas aizturēti trīs zemūdens mednieki

02.09.2019 Liepājas reģionālā vides pārvalde (reorganizēta ar 01.11.2020.)

Sestdien, 31.augustā ap plkst.4.00 no rīta Valsts vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektors kopā ar  Valsts policijas Ceļu policijas patruļu pie Ventas, netālu no Riežupes alām aizturēja trīs zemūdens medniekus.

 Valsts policijas Ceļu policijas patruļa bija novērojusi un aizturējusi aizdomīgu autotransportu. Kopīgi veiktās pārbaudes laikā, auto īpašniekam lūdza atvērt bagāžas nodalījumu, kur atradās zemūdens medību aprīkojums – trīs komplekti un arī iegūtais loms - 35 dažādu sugu zivis (3 sami, 1 zandarts, 7 līdakas, 3 taimiņi, 1 meža vimba, 12 sapali, 1 līnis un brekši).

Ventā zemūdens medības ir aizliegtas, līdz ar to par nodarīto kaitējumu tiek aprēķināts pieckārtīgs sods.  Vides inspektora aprēķinātā kopējā summa -  aptuveni 6185 eiro. Ir ierosināta krimināllieta, transporta līdzeklis un viss ekipējums konfiscēts.

VVD vēlas pateikties vietējai CSDD patruļai, kas rīkojās profesionāli gan izvērtējot situāciju un pievēršot uzmanību pazīmēm, kas liecina par iespējamu nelikumīgu zveju, gan operatīvi rīkojoties un iesaistot vides inspektoru.

Aizturētie ir Rīgas un Ogres iedzīvotāji. Tiek pieļauts, ka šie zemūdens mednieki ir darbojušies arī citur pie Ventas.

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 24.05.2024