VVD logo

Vides inspektori novērsuši zvejas pārkāpumus Gaujā pie Carnikavas un Mazajā Baltezerā

04.09.2019 Lielrīgas reģionālā vides pārvalde

Šonakt, no 3. uz 4.septembri Gaujā pie Carnikavas Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) vides inspektori centās aizturēt licencētu nēģu zvejnieku, kurš nelikumīgi bija ievietojis upē tīklu. Tumsas aizsegā zvejniekam, pametot zvejas laivu, izdevās aizbēgt. Pie upes krasta piebrauca vieglā automašīna un tās vadītājs iemeta bagāžas nodalījumā kasti ar tīklu un zivīm. Vadītājs nepakļāvās vides inspektora prasībai apstāties un brauca virsū, apdraudot viņa veselību. Par šo uzbrukumu uzrakstīts iesniegums Valsts policijai. Zvejas laiva  - aizturēta.

Šodien, 4.septembrī ap plkst. 11:00 VVD Lielrīgas RVP vides inspektori sadarbībā ar sabiedrisko vides inspektoru no Liepājas aizturēja divus pārkāpējus par zveju ar 60 metrus garu tīklu Mazajā Baltezerā.

Vides inspektoru rīcībā bija informācija par to, ka dienu iepriekš divas personas no laivas Mazajā Baltezerā ievieto tīklus. Kad personas šorīt bija ezerā pie tīkliem, uz notikuma vietu izbrauca vides inspektori un krastā pārkāpējus aizturēja. Viens no viņiem mēģināja kasti ar tīklu un zivīm paslēpt. Loms gan bija pieticīgs: trīs zivis - divas karūsas un plaudis.

Pārkāpējiem noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli, kā arī izņemts zvejas tīkls.

Par šo pārkāpumu, saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 80.3. panta ceturto daļu, paredzēts naudas sods no 280,00 -700,00 eiro.

 

 

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 12.04.2024