VVD logo

Aprīli turpinās makšķerēšanas liegums no laivām, kanālos un caurtecēs – papildus aizliegts makšķerēt atsevišķās vietās Lielupes upē un tās pietecēs

01.04.2020 Centrālā struktūrvienība

Aprīli turpinās makšķerēšanas liegums no laivām, kanālos un caurtecēs. Papildus no 1.aprīļa līdz 31. maijam noteikts makšķerēšanas liegums atsevišķās vietās Lielupes upē un tās pietecēs. Sākoties zivju nārsta periodam un aktīvai vimbu migrācijai uz nārsta vietām, no 1.aprīļa aizliegts makšķerēt:

- Lielupē no Staļģenes tilta augšup pret straumi līdz Mūsas un Mēmeles satekai lejpus Bauskas pilsdrupām;

- Mēmelē no grīvas līdz gājēju tiltam Bauskā;

- Mūsā no grīvas līdz tiltam pie autosporta kompleksa; Slocenē (Pulkaine) starp Valguma ezeru un Kaņiera ezeru;

- Vecslocenē un Slocenē starp Slokas ezeru un Lielupi.

 

Savukārt no 16. aprīļa līdz 31. maijam visā Latvijā aizliegta zveja ar zivju murdiem.

Atgādinām, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visos ūdeņos, izņemot Baltijas jūru un Rīgas līci, kā arī noteiktos kanālos un caurtecēs Daugavas upju, Gaujas upju, Lielupes upju un Ventas upju baseinu apgabalos - plašāka informācija Valsts vides dienesta tīmekļavietnē

Savukārt no 1. marta līdz 15. jūnijam aizliegts zvejot jebkādas zivis visās ūdenstilpēs ar zivju tīkliem. Tāpat arī noteikts, ka līdz 30. aprīlim aizliegts makšķerēt (paturēt lomā) līdakas un alatas, bet līdz 15. maijam – salates.

Valsts vides dienests lieguma laikā pastiprināti īsteno zvejas kontroli iekšzemes un Baltijas jūras ūdeņos, arvien plašāk kontroles laikā izmantojot jaunas pieejas un tehnoloģiskos risinājumus.

© Valsts vides dienests 2009 - Informācija pēdējo reizi atjaunota 22.07.2024